Je toho spousta k vidění

Poznejte malebné okolí

Okolní příroda je malebná ve všech svých ročních obdobích.
A tak máme pro Vás připravené i tipy na  výlety do okolí.

K vodě

Vzdálenost - 4km
Vodní nádrž Orlík

Vodní nádrž Orlík je součástí Vltavské kaskády v jižních a středních Čechách. Možnost koupání v kempech Popelíky, Trhovky, Bor, Lavičky, Klučenice.

Vzdálenost - 11km
Kamýk nad Vltavou – vory

Přijeďte do Kamýku nad Vltavou na netradiční plavbu vorem po Vltavě. Vždy o víkendu, nebo volné dny od deseti hodin až do podvečera. 

Vzdálenost - 4km
Kemp Popelíky

Kemp Popelíky leží na dohled z přehradní hráze Orlického jezera. Terén je zde členitý ozdobený malým poloostrovem, písečnou pláží s pozvolným přístupem do vody i krásnými skalami.

Vzdálenost - 4km
Plavby lodí

Vyhlídkové plavby z přístaviště Popelíky Vám zprostředkuje rodinná firma po celé vodní nádrži. Uvidíte hrad Zvíkov, Orlík a kempy Radava, Podskalí, Trhovky a Velký Vír.

Vzdálenost - 27km
Aquapark Příbram

Když se nepovede počasí, můžete si vody užít v Aquaparku Příbram. Zábavu tu najde celá rodina. K dispozici je plavecký bazén, sauna, venkovní bazén, vířivka, tobogány a aquagym.

Vzdálenost - 8km
Solenická podkova

Nezapomenutelný romantický výhled na meandr Solenické podkovy můžete zažít, když se pěšky vydáte po zelené trase z vesničky Zduchovice.

Za poznáním

Vzdálenost - 19km
Zámek Orlík

Zámek Orlík Vás uchvátí svou jedinečnou polohou na břehu orlického jezera a okouzlí romantickými interiéry s bohatými sbírkami.

Vzdálenost - 13km
Maková Hora

Významné poutní místo na Příbramsku je Maková hora u Smolotel s barokním kostelem sv. Jana Křtitele a panny Marie Karmelské z 18. století.

Vzdálenost - 4km
Rozhledna Milada

Rozhledna na vrchu Krchov nad Orlickou přehradou s výhledem na Orlík, Kamýk, vltavskou podkovu a při dobré viditelnosti i na Šumavu.

Vzdálenost - 20km
Schwarzemberská hrobka

Nedaleko zámku Orlík stojí za vidění novogotická Schwarzenberská hrobka z poloviny 19. Stolení. Jsou v ní uloženy sarkofágy s ostatky členů krumlovsko-hlubocké větve z rodu Schwarzenbergů.

Vzdálenost - 6km
Muzeum Klučenice

Muzeum mapuje vznik a historii obci Klučenice a okolních osad od roku 1344 do současnosti. Zaujme Vás expozice, která vznikla sbírkou pamětníku z blízkého okolí.

Vzdálenost - 24km
Svatá hora

Barokní architektonický skvost se tyčí nad městem Příbram více než 300 let. Je jedním z nejznámějších poutních míst v Evropě. 

Za zábavou

Vzdálenost - 13km
Zeměráj

Přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé. Více než 100 různých her, hlavolamů, dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů. Součástí je i reálná vesnice z raného středověku.

Vzdálenost - 14km
Ochrana fauny Hrachov

Z bezprostřední blízkosti si můžete prohlédnout druhy zvířat, které jsou zde běžně žijící, ale i druhy kriticky ohrožené.  Seznámíte se s osudy zachráněných jedinců a můžete se také seznámit s expozicí ryb žijících v našich vodách s možností dalších aktivit pro děti.

Vzdálenost - 17km
Skanzen Vysoký Chlumec

V údolí potoka pod dominantou zámku ve Vysokém Chlumci se nachází muzeum vesnických staveb středního Povltaví, kde si prohlédnete zemědělské usedlosti a stroje pocházející z 18. – 20. století.

Vzdálenost - 32km
Areál Monínec

Celoroční sportovní ráj v oblasti nazývané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Nabízí návštěvníkům dvě sjezdovky s celkovou délkou 1 800 m. V létě nabízí aktivity jako například lanový park, golf, koupaliště a další.

Vzdálenost - 2km
Jezdecký klub Dick Lipí

Stylová stáj se nachází na samotě nedaleko přehrady Orlík. Ať jste začátečník, či zkušenější jezdec, každou vyjížďku si můžete užít v doprovodu našeho průvodce. Pro děti mají klidné koně na projížďku s rodiči po okolí.